Kurumsal...

Skip Navigation LinksAna Sayfa > Kurumsal > Hakkımızda

Hakkımızda

"Başkent Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. 1983 yılında Yönetim Kurulu Başkanımız Recai Rençberoğlu tarafından Ankara da sigorta aracılığı yapmak üzere sektörde yerini almıştır. Türkiye?de ilk defa anonim şirket olarak kurulan aracılık hizmeti sunan Başkent Sigorta ilk poliçesinin düzenlenmesinden beri oluşturduğu yenilikçi, kişiye ve kurumlara özel çözümleri ile çizgisinde istikrar ile ilerleyen ve bu başarısını günümüze kadar taşıyan firmamız, bugün kendine ait Genel Müdürlük binasında ve Ankara Lojistik Üssü şubesinde faaliyetlerine devam etmektedir. Zaman içinde profesyonelleştiği Mühendislik sigortaları ve Uluslar arası nakliyat branşların da yurt içi ve yurt dışında birçok başarılı teminat yaratan firmamız. Bütün elementer, hayat ve sağlık branşlarında 2 kişilik kadrosu ile başlayarak bugünkü 20 kişilik profesyonel ekibini yaratmıştır. Başkent Sigorta Aracılık Hizmetleri sektördeki en yüksek ödenmiş sermaye tutarına sahip şirketten biridir ve öz kaynak büyüklüğü açısından kulvarın da en güçlü kuruluşlardan biri olarak yer almaktadır. Tamamı ödenmiş sermayesi 1.250.000 TL olan Başkent Sigorta Aracılığı Hizmetleri A.Ş. 2011 yılını ise 15 milyon TL nin üzerinde bir üretim ile kapatmıştır.

Faaliyete geçtiği günden beri hep sektörde üst sıralarda yer alan şirketler ile çalışan firmamız bugün ise ERGO Sigorta A.Ş., Eureko Sigorta A.Ş., Mapfre Genel Sigorta A.Ş, Yapı Kredi Sigorta A.Ş ve Anadolu Sigorta A.Ş. şirketleri ile acentelikler tahsis etmiş olup uzun soluklu ilişkileri sonucunda beraber başarıyı yakalamışlardır.

Şirketimiz müşterilerinin ve müşavirliğini yapmış olduğu firmaların yurtiçi ve yurtdışında yapmış olduğu dev projelerin ihtiyacı olan her türlü sigorta poliçeleri temin edilmiş ve teminat ihtiyacının başlangıcından itibaren teminat altına alınıp inşaat bitiminde ise isteniyorsa işletme sigortaları dünya standardın da temin edilerek kendilerine sunulmuştur.Bu güne kadar yurtiçi ve yurtdışı projeler için verdiğimiz İnşaat All Risk teminatı 5.500.000.000.-$?dan fazla, teminat altında bulunan TIR sayısı ise 5000?den fazladır. Firmamız sağlık sigortalarında ise 1994 yıllından bu yana faaliyet göstermekte olup birçok grup ve bireye zor günlerinde destek hizmeti sunmaktadır.?

 30 yıllık tecrübemiz ile bir kez daha hatırlatmak istediğimiz şu sözümüz ile bir çok kuruluş ve şahısa hizmet vermeye devam etmekteyiz.

?Felaketleri önleyemeyiz ama zararınızı son kuruşuna kadar biz öderiz.?